Пошук по сайту


Уроку з алгебри для учнів 8 класу Тема уроку

Уроку з алгебри для учнів 8 класу Тема уроку

Розробка уроку з алгебри для учнів 8 класу
Тема уроку: «Квадратний корінь. Арифметичний квадратний корінь»

Мета: ввести означення квадратного кореня, арифметичного квадратного кореня; домогтися розуміння учнями співвідношення між цими поняттями; сформувати вміння знаходити арифметичні квадратні корені з чисел і значення виразів, що містять корені;розвивати обчислювальні навички, логічне мислення, культуру математичного мовлення.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Забезпечення уроку: підручник А.Г. Мерзляк, В.Б. Полонський, М.С.Якір «Алгебра 8», Л.Г. Стадник, О.М. Рогозін «Комплексний зошит для контролю знань», мультимедійний проектор, презентація
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація опорних знань з використанням мультимедійної презентації

Перевірка домашнього завдання (взаємоперевірка в парах)

Усний рахунок (на екрані):

а) піднесіть до другого степеня числа 2; -2; 0; ; 1; 0,5

б) квадрати яких чисел дорівнюють 4; 16; -4; 0,16; 1;

в) знайдіть ОДЗ виразу: 2х + 5; ; ; ;
ІІІ. Мотивація навчання. Повідомлення теми і задач уроку.

Дайте відповідь на запитання:

  • що є розв’язком рівняння?

  • як називається підземна частина рослини?

  • що є спільною частиною споріднених слів?

На сьогоднішньому уроці ми познайомимося і ще з одним коренем – квадратним. Нові знання допоможуть знаходити сторону квадрата, якщо відома його площа, знаходити гіпотенузу за двома катетами, розв’язувати рівняння та ін.
ІУ Вивчення нової теми

Розглянемо квадрат, площа якого дорівнює 81 см2. Нехай х – сторона квадрата, тоді х2 – площа квадрата.

х2 = 81

Коренями цього рівняння є числа 9 і -9, квадрати яких дорівнюють 81.


Означення

Приклади

Квадратним коренем з числа а називають число, квадрат якого дорівнює а.

x2 =25,

х1 = 5; х2 = - 5 - квадратні корені

Арифметичним квадратним коренем з числа а називається невід’ємне число, квадрат якого дорівнює а.

Арифметичний квадратний корінь з числа а позначається знаком ; а називається підкореневим виразом.

Дія, за допомогою якої знаходиться арифметичний квадратний корінь, називається здобуттям квадратного кореня.

Рівність = b є правильною, якщо

1) b ≥ 0; 2) b2 = а

= 7;

7 – арифметичний квадратний корінь.


При а < 0 не має змісту, бо квадрат будь-якого числа невід’ємний.

не має змісту.

Якщо а ≥ 0, b 0, то справджується рівність:

= і навпаки

= = 2 ⋅1=2

= = 4

Якщо а ≥ 0, b > 0, то = і навпаки

== =

Для будь-яких а: =

== 3

== 2

При будь-якому а, якщо має зміст (a ≥ 0), правильна рівність: ()2 = а.

()2 = 9

Примітка: таблиця аналізується поступово по мірі вивчення матеріалу декількох уроків
Дайте відповіді на запитання:

  1. Що називають квадратним коренем з числа а ?

  2. Що називають арифметичним коренем з числа а ?

  3. Як позначають арифметичний квадратний корінь з числа а ?

  4. Як називають знак ?

  5. Як читають запис ?

  6. Як називають вираз, який стоїть під знаком радикала?

  7. Яких значень може набувати підкореневий вираз?

  8. Як називають дію знаходження арифметичного квадратного кореня з числа?

  9. Чому дорівнює значення виразу ()2 для будь-якого невід’ємного числа?


У. Первинне закріплення

Усно № 377, 381, 382

№ 1 (самостійно з подальшою перевіркою, таблиця на екрані)

Визначте, які з виразів мають зміст

Вираз

так

ні








































-







УІ. Закріплення вивченого

Письмо з детальним поясненням

№ 379, 387, 389, 391

Самостійна робота з подальшою перевіркою

  1. Знайдіть значення арифметичного квадратного кореня: ; ;

  2. Чи має зміст вираз: ; - ;

  3. Знайдіть значення виразу:

а) ()2 + ;

б) 0,2 -

УІІ. Підведення підсумків. Оцінювання.

УІІІ. Домашнє завдання п. 12 № 380, 384, 390

Для допитливих – підготувати історичну довідку про позначення для кореня.

В епоху Відродження європейські математики корінь позначали словом Radix, а потім скорочено буквою R. Німецькі математики ставили над числом °, а потім перед числом ◦, пізніше ромбик ◊, далі ν і над виразом , з якого добували корінь, риску (ν ¯ ). Потім почали цю риску приєднувати. Вперше позначення для кореня використав Р.Декарт.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок в темі №9 Тема уроку. Контрольна робота №6
Перевіряю готовність учнів до уроку, налаштовую їх на виконання контрольної роботи

Конспект уроку з алгебри для 9 класу з теми «Системи лінійних нерівностей з однією змінною»
Підготувала вчитель математики Борщівської зош І-ІІІ ступенів №1 Тернопільської області Сарабун Людмила Володимирівна

Уроку: узагальнюючий Мета уроку
Навчити учнів правильно використовувати теоретичні знання при виконанні практичних завдань

Урок з алгебри 8 клас Тема уроку
Розвивати пам'ять, культуру математичних обчислень. Виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість

Тема уроку
Формування умінь учнів застосовувати вивчені формули для спрощення ви­разів та обчислень, застосовувати вивчені формули для спрощення...

Урок №26 Тема уроку: Розв’язування задач на використання операторів...
Тема уроку: Розв’язування задач на використання операторів розгалуження та різних видів циклічних операторів

Уроку по алгебрі у 9 классі Алгебра, 9 клас Тема: Найпростіші перетворення графіків функцій
Практичне заняття з використанням комп’ютерної програми Chart2002, складеної Н. Яремчуком

Конкурс для учнів 9 класу «Твій зоряний час» Тема: Видатні вчені математики
Мета. Розвивати І поглиблювати знання та інтерес учнів до математики, її історії;виховувати згуртованість, повагу до товаришів та...

Уроку Тема Дата прове
Нерівності зі змінними. Лінійні нерівності з однією змінною. Розв'язок нерівності

Контрольні роботи з алгебри для учнів 11 класу екстернатної форми...
Точка рухається прямолінійно за законом Х =, де Х – координата, t – час. Чому дорівнює швидкість у момент t = 1?



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

a.lekciya.com.ua
Головна сторінка