Пошук по сайту


Урок алгебри у 9 класі Тема. Статистичні дані. Способи подання даних. Середнє значення статистичних вимірювань. Частота, мода І медіана статистичної вибірки

Урок алгебри у 9 класі Тема. Статистичні дані. Способи подання даних. Середнє значення статистичних вимірювань. Частота, мода І медіана статистичної вибірки

Урок алгебри у 9 класі

Тема. Статистичні дані. Способи подання даних. Середнє значення статистичних

вимірювань. Частота, мода і медіана статистичної вибірки

Мета: освітня: дати уявлення про математичну статистику як розділ математики; сформувати поняття статистичних даних; ознайомити зі способами подання статистичних даних; формувати вміння будувати частотні таблиці, гістограми; знаходити центральні тенденції вибірки:

розвиваюча: розвивати способи і прийоми мислення, індивідуальні здібності учнів;

виховна: виховувати розумову культуру, культуру усного і писемного мовлення та міжособистісного спілкування.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручники, картки із завданнями, опорний конспект
Хід уроку

І. Організаційний момент

Відмітити відсутніх, перевірити готовність учнів до уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання

Виконання тестових завдань

Варіант 1.

1. Яка з подій є випадковою?

А. довжина гіпотенузи прямокутного трикутника з катетами 3 см і 4 см

Б. виграш 5 грн у лотерею;

В. довжина кола радіусом 3 см;

Г. настання осені після літа.

2. Яка з подій є неможливою?

А. настання понеділка після неділі;

Б. випадання снігу взимку;

В. виймання з ящика з червоними кульками білу кульку;

Г. виграш 100 грн у лотерею.

3. Яка з подій є вірогідною?

А. випадання двох шісток на двох гральних кубиках при їх киданні;

Б. випадання герба при одному киданні монети;

В. настання неділі одразу після понеділка;

Г. настання зими після осені.

4.Яка ймовірність того, що при одному киданні грального кубика випаде число очок, що дорівнює парному числу?

А. . Б. 3. В. 2. Г. .

5. Кидають дві однакові монети. Яка ймовірність того, що випадуть два герби?

А. 1. Б. 0. В. . Г.

6. У коробці лежать 1 зелена, 7 чорних і 12 білих кульок. Із коробки навмання беруть одну кульку. Яка ймовірність того, що ця кулька біла?

А. 12. Б. . В. . Г.

7. Навмання вибирають 6 букв зі слова «ПІВДЕНЬ». Яка ймовірність того, що вибрані букви в послідовності вибору утворять слово «ВІДЕНЬ»?
Варіант 2.

  1. Яка з подій є випадковою?

А. випадання герба при одному киданні монети;

Б. настання літа після весни;

В. площа прямокутника зі сторонами 7 см і 8 см;

Г. якщо один катет прямокутного трикутника дорівнює 3 другий – 4 , то гіпотенуза – 5.

2. Яка з подій є неможливою ?

А. випадання герба при одному киданні монети;

Б. випадання двох шісток на двох гральних кубиках при їх киданні;

В. випадання снігу взимку;

Г. виймання з ящика з чорними кульками чорного паралелепіпеда.

3. Яка з подій є вірогідною?

А. випадання дощу восени;

Б. настання осені після зими;

В. виграш 1 млн. грн. у лотерею;

Г. випадання числа від 1 до 6 при киданні грального кубика.

4.Яка ймовірність того, що при одному киданні грального кубика випаде число більше трьох очок?

А. 4. Б. . В. 3. Г. 1.

5. Кидають дві однакові монети. Яка ймовірність того, що випадуть герб і цифра?

А. 1. Б. 0. В. . Г.

6. У коробці лежать 1 зелена, 7 чорних і 12 білих кульок. Із коробки навмання беруть одну кульку. Яка ймовірність того, що ця кулька чорна?

А. . Б. 7. В. . Г.

7. Номер телефону складається із шести цифр. Яка ймовірність вгадати номер, якщо цифри

не повторюються?
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку


  1. Вивчення нового матеріалу

План вивчення теми

    1. Що таке математична статистика?

    2. Поняття статистичних даних.

    3. Що називають вибіркою?

    4. Означення частоти вибірки, відносної частоти

    5. Частотні таблиці. Гістограма

    6. Центральні тенденції вибірки: середнє значення, мода, медіана



Запитання до учнів

  1. Яким тиражем слід випускати підручник з алгебри для 9 класу?

  2. Скільки кілограмів риби і морепродуктів вживає в середньому за рік один житель України?

  3. Чи вигідно для концерту певного артиста орендувати стадіон?


На ці та багато інших запитань допомагає відповісти статистика.

Статистика – це наука про отримання, оброблення й аналіз кількох даних, які характеризують масові явища


Збирання даних

Оброблення даних та їх подання у зручній формі
Статистичне дослідження складається з кількох етапів:

ЗАДАЧА. За перший семестр учні 9 – а класу отримали такі оцінки з алгебри. Дослідити рівень успішності учнів



1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Б

А

Л

и

6

8

7

5

6

7

10

8

6

7

7

7

6

8

11

10

9

10

9

5

6

8

9

7

4

9

7

8

6

7

Розв’язання

  1. Згрупуємо дані за досліджуваною ознакою – рівнем успішності, і занесемо їх у таблицю таким чином

Ознака

К-сть

балів

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Частота

К-сть

учнів

0

0

0

1

2

6

8

5

4

3

1

0

Таблиця такого виду називається частотною. У неї перший рядок – параметри досліджуваної ознаки, а другий рядок – частоти, які показують, як часто зустрічається у виборці її значення( у нашій задачі – це кількість балів). Наприклад, частота, з якою зустрічається 8 балів, дорівнює п’яти , оскільки п’ять учнів отримали цю оцінку.

  1. Відносна частота – це відношення частоти до числа всіх усіх значень вибірки

= 17 %

  1. За даними таблиці будуємо гістограму




  1. Знайдемо центральні тенденції:




  • Середнє значення = =

Отже, середній бал учнів нашого класу з алгебри дорівнює 7,4 бали.

  • Мода вибірки – це те значення ознаки, яке трапляється найбільше, тобто має найбільшу частоту

У нашій задачі найбільша частота дорівнює 8

  • Медіана вибірки – це число, яке поділяє навпіл упорядковану сукупність

m = ( 6 + 8) : 2 = 7.

Отже, половина учнів ( оскільки медіана «ділить» навпіл) засвоїли алгебру на рівні семи балів.

  1. Засвоєння нових знань.


Робота з підручником:. № 31. 9 ; 31. 14


  1. Підсумок уроку.

Створіть «Асоціативний кущ» на термін «СТАТИСТИКА»





  1. Домашнє завдання.

п. 31 підручника, вивчити опорний конспект, № 31.6; 31.8. Підготувати повідомлення «З історії розвитку статистики»

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Урок з алгебри у 8 класі. Тема: Розв’язування квадратних рівнянь
Мета: перевірка І корекція знань, навичок І вмінь з даної теми, підведення підсумків письмової роботи; розвиток активної діяльності...

Урок геометрії в 8 класі. Тема: Чотирикутники
...

Тема Функції, рівняння І нерівності(12год)
Числові функції. Способи задання числових функцій. Властивості функцій: область визначення, область (множина) значень функції, проміжки...

Урок з алгебри 8 клас Тема уроку
Розвивати пам'ять, культуру математичних обчислень. Виховувати працьовитість, спостережливість, кмітливість

Урок алгебри у 8-в класі на тему: «формула коренів квадратного рівняння»
Учні працюють у групах. Кожен учень у групах має листок самооцінки,в якому буде відмічати кількість зароблених на уроці балів

Урок з алгебри у 8 класі на тему: «Квадратні рівняння»
Мета. Узагальнити знання по темі “Квадратні рівняння”. Розвивати уміння учнів розв’язувати вправи, творчо мислити. Використання елементів...

Урок алгебри (7 клас) Тема: Формули скороченого множення
Мета: Закріпити знання формул, вміння їх використовувати та навчити застосовувати формули скороченого множення до розв'язування практичних...

Методичні рекомендації до вивчення теми 4 Державний стандарт освіти...
Теорія баз даних – важливий розділ сучасної інформатики. Їх широке використання в різних галузях людської діяльності робить актуальною...

Лекція №29 Тема лекції: Основні операції кожного з таких елементів...
Тема лекції: Основні операції кожного з таких елементів мікропроцесора: блоку управління, блоку обробки даних

Необхідність вивчення на практиці залежностей між змінними різної...
Даний урок є підсумковим при вивченні теми «Повторення І систематизація навчального матеріалу» у 9 класі. Матеріал уроку розрахований...



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації

a.lekciya.com.ua
Головна сторінка